top of page

Jestem Kinga

Zaktualizowano: 17 sie 2023

Cześć! Dzień Dobry! Dobry wieczór!

▪️ Jestem Kinga. Jestem Filmbookerką.

Łączę fascynację musicalem z miłością do Londynu.

Na tej stronie znajdziesz głownie recenzje teatralne, ale także informacje, które pozwolą Ci lepiej (i taniej!) zaplanować teatralne podróże po Polsce, na West End i Broadway.

Skąd przychodzę?

▪️ Z pandemii. Kiedy kolejne lockdowny dały mi w kość, postanowiłam zając się czymś kreatywnym, żeby do reszty nie oszaleć. Tak powstało „Z piątego rzędu”, które miało być jedynie moją szufladą na krótkie recenzje teatralne, a stało się, czymś jakby drugą pracą i sposobem na życie.

Kim jestem?

▪️ Jestem plastyczką po plastycznej szkole, niedoszłą architektką, a od niemal ćwierćwiecza (!) zajmuję się zawodowo kinem, z czego od ponad siedemnastu lat jako filmbookerka jednej z sieci kinowych. Jeśli zatem spędzasz wieczór w multipleksie – jest wielce prawdopodobne, że to właśnie dzięki mnie ;-)

Dzięki tej arcyciekawej pracy miałam okazję zwiedzić trochę Świata, poznać wspaniałych Twórców takich jak Luc Besson, Kenneth Branagh czy Guilermo del Toro, a także odwiedzić plany zdjęciowe takich niesamowitych produkcji, jak „Exodus„ Ridleya Scotta, „Kingsman” z Colinem Firthem, „Valerian i miasto tysiąca planet” Luca Besson, czy „Doktor Strange”z Benedictem Camberbatchem.

Oglądam dużo i oglądam wszystko i jest spora szansa, że poza premierami teatralnymi – spotkasz mnie również na premierach filmowych.

▪️ Prywatnie jestem sługą pięciu kotów i matką jednego psa, wegetarianką, kocham kolory: czarny oraz krwisto bordowy, Michaela Jacksona, Depeche Mode, Toma Hiddleston, gotyk, czaszki wszelkiej maści i kalibru, a także rollercoastery i oczywiście Londyn.

Dokąd zmierzam?

▪️ Chciałabym zarażać ludzi miłością do musicalu, który ma się w Polsce coraz lepiej i naprawdę rozwija się wspaniale, ale przede wsyztskim inspirowac ludzi do spełniania marzeń - nie tylko tych teatralnych.▪️ A jeśli jesteś tu ze mną i podobają Ci się moje treści – może postawisz mi kawę?

Z dużą dozą sceptycyzmu i nie mniejszą nieśmiałości założyłam profil na buycoffee.to/zpiategorzedu i teraz cierpliwie czekam na morze wirtualnej kofeiny!


💬 A Ty skąd tu przybywasz? Kim jesteś? I czy zostaniesz na dłużej?
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page