top of page

Jestem Kinga

Zaktualizowano: 7 maj

Cześć! Dzień Dobry! Dobry wieczór!

▪️Tak witam się z Tobą już od ponad dwóch lat, a dzisiaj robię to w dniu dla mnie szczególnym, bo urodzinowym.

Wykorzystam ten post, by się przedstawić (po dwóch latach to już chyba czas najwyższy) i zapowiedzieć kilka rzeczy, które są dla mnie ważne, a być może i Ciebie zainteresują.

Skąd przychodzę?

▪️ Z pandemii. Kiedy kolejne lockdowny dały mi w kość, postanowiłam zając się czymś kreatywnym, żeby do reszty nie oszaleć. Tak powstało „Z piątego rzędu”, które miało być jedynie moją szufladą na krótkie recenzje teatralne, a stało się, czymś jakby drugą pracą i sposobem na życie.

Kim jestem?

▪️ Jestem plastyczką po plastycznej szkole, niedoszłą architektką, a od niemal ćwierćwiecza (!) zajmuję się zawodowo kinem, z czego od ponad siedemnastu lat jako filmbookerka jednej z sieci kinowych. Jeśli zatem spędzasz wieczór w multipleksie – jest wielce prawdopodobne, że to właśnie dzięki mnie ;-)

Dzięki tej arcyciekawej pracy miałam okazję zwiedzić trochę Świata, poznać wspaniałych Twórców takich jak Luc Besson, Kenneth Branagh czy Guilermo del Toro, a także odwiedzić plany zdjęciowe takich niesamowitych produkcji, jak „Exodus„ Ridleya Scotta, „Kingsman” z Colinem Firthem, „Valerian i miasto tysiąca planet” Luca Besson, czy „Doktor Strange”z Benedictem Camberbatchem.

Oglądam dużo i oglądam wszystko i jest spora szansa, że poza premierami teatralnymi – spotkasz mnie również na premierach filmowych.

▪️ Prywatnie jestem sługą pięciu kotów i matką jednego psa, wegetarianką, kocham kolory: czarny oraz krwisto bordowy, Michaela Jacksona, Depeche Mode, Toma Hiddleston, gotyk, czaszki wszelkiej maści i kalibru, a także rollercoastery i oczywiście Londyn.

Dokąd zmierzam?

▪️ Już niebawem ruszam na Instagramie z live’ami, podczas których porozmawiamy o teatrze i kulturze generalnie.

▪️ W nowym sezonie pojawi się również cykl, w którym co miesiąc przedstawiać Wam będę wybrane teatry (nie tylko muzyczne).

▪️ Wtedy również możecie się spodziewać regularnych konkursów.

▪️ Przynajmniej raz w tygodniu pojawi się na Instagramie także rolka z jakimś teatralno-podróżniczą poradą (oferta ważna do wyczerpania pomysłów ;) )


▪️ Z ogromną dumą i radością chciałabym również ogłosić swój pierwszy patronat medialny: Festiwal Piosenki Musicalowej w Teatrze Muzycznym

Adria.

Pierwszy, ale zdecydowanie nie ostatni!


▪️ A jeśli jesteś tu ze mną i podobają Ci się moje treści – może postawisz mi kawę?

Z dużą dozą sceptycyzmu i nie mniejszą nieśmiałości założyłam profil na buycoffee.to/zpiategorzedu i teraz cierpliwie czekam na morze wirtualnej kofeiny!


💬 A Ty skąd tu przybywasz? Kim jesteś? I czy zostaniesz na dłużej?
4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Początek

bottom of page