top of page

11 SPOSOBÓW NA TANIE BILETY NA WEST END

▪️ Coraz częściej polscy fani musicalu decydują się na teatralne podróże nad Tamizę i nie ma się co dziwić!

Wcale nie trzeba pokonywać oceanu, by zobaczyć wielkie gwiazdy.

Gillian Anderson, Lily James, Sarah Jessica-Parker, Tom Hiddleston, Andrew Scott,

Ian McKellen, Ralph Finnes, Paul Bettany to tylko kropla w morzy aktorskiego dobra,

które czeka na Was na West Endzie (i poza nim!) dlatego dzisiaj przychodzę do Was z listą sposobów na tańsze bilety na londyńskie spektakle.


▪️ Mam nadzieje, że skorzystacie i spotkamy się gdzieś na West Endzie!


Theatre Roulette

Teatralna ruletka to londyński odpowiednik broadwayowskiej ruletki. Jest to rzecz nowa w kontekście Londynu, a ceny biletów zaczynają się już od £25!

Jak to działa?

Wybierasz dzień spektaklu, ilość biletów, czy chcesz losować spośród sztuk i musicali czy sztuk lub musicali, „skreślasz” pięć spektakli, których na pewno nie chcesz zobaczyć, płacisz i…czekasz. Bo o tym, jaki tytuł wylosowała ruletka dowiesz się w dniu spektaklu.

W końcu to ruletka, prawda?

Ważne jest jednak to, że ta strona nigdy nie wyśle Cię dwa razy na ten sam spektakl,

więc dla kogoś, kto zaczyna przygodę z West Endem może to być wspaniała okazja

do zobaczenia kilku spektakli za naprawdę niewielkie pieniądze.


Plusy: niska cena, jasne zasady, możliwość dosyć częstego korzystania, możliwość skreślenia niechcianych spektakli, pełna oferta teatrów westendowskich;

Minusy: do samego końca nie wiadomo, jaki spektakl się zobaczy, nie ma możliwości wyboru miejsc;

Dla kogo: dla osób, które zaczynają przygodę z West Endem i nie mają ściśle sprecyzowanych tytułów do zobaczenia podczas wizyty, dla kogoś, kto planuje być na West Endzie często i oglądać dużo.


TodayTIX - Loterie i rush tickets

Każdy, kto planuje zdobywanie West Endu po prostu musi zaopatrzyć się w aplikację TodayTIX, która oferuje duże zniżki na regularne seanse, ale także loterie oraz rush tickets.

Dodatkowo w TodayTIX można sobie (albo komuś w prezencie!) kupować Digital Gift Cards (czasami trafiają się promocje i na nie) i zbierać powolutku, systematycznie funty na bilety.

To świetny pomysł jeśli planujemy wizytę w Londynie z wyprzedzeniem, a nie mamy od razu większych pieniędzy na zakupy biletowe.


Plusy: sporo rabatów na regularne ceny, niskie ceny w ramach rush tickets czy loterii, możliwość zdobycia naprawdę atrakcyjnych miejsc, Digital Gift Cards już od £10;

Minusy: w przypadku loterii czy rush tickets zawsze istnieje ryzyko, że się nam nie poszczęści…

Dla kogo: zdecydowanie dla każdego.


Stagedoor

Aplikacja Stagedoor to kolejne narzędzie, które rozpieszcza nas zniżkami na regularne bilety, a dodatkowo ma swój program lojalnościowy, który pozwala zaoszczędzić kolejne funty, kupując właśnie u nich. Dodatkowo zakładając konto już na start dostajecie funty do wykorzystania na pierwszy zakup!


Plusy: sporo ofert specjalnych, „karta” lojalnościowa, do zdobycia nawet kilkadziesiąt funtów za kolejne zakupy;

Minusy: program lojalnościowy wymusza niejako kupowanie przez tę aplikację, a nie zawsze są to najniższe ceny dostępne – warto jednak sprawdzać i działać na wielu frontach!

Dla kogo: dla każdego oczywiście.


TKTS booth

Budka TKTS w Londynie jest może mniej popularna niż ta na nowojorskim Times Square, ale wciąż stanowi doskonałe źródło dużo tańszych biletów na spektakle w danym dniu. Budka znajduje się na Leicester Square i jest czynna od 10:30 do 18:00 z wyjątkiem niedziel, kiedy to czynna jest od 12:00 do 16:30.

Budki TKTS (już wiecie, że to od TicKeTS!) oferują codziennie bilety na spektakle na West Endzie ze zniżkami nawet do 50%.


Brak kolejek przy londyńskiej budce może wynikać również z tego, że - w przeciwieństwie do Nowego Jorku – oferta budki TKTS dostępna jest również online na stronie OfficialLondonTheatre.com


Plusy: spore zniżki, duży wybór tytułów każdego dnia;

Minusy: możliwość zakupienia biletów jedynie na ten sam dzień;

Dla kogo: dla każdego.


Day Seats

Czyli takie trochę Rush Tickets off-line. Jeśli nie chcemy polować przez aplikację - możemy udać się bezpośrednio do teatru i próbować szczęścia na miejscu.


Plusy: bilety już od £25

Minusy: duże ryzyko zdobycia biletów, nie wszystkie teatry oferują day seats

Dla kogo: to raczej opcja dla osób, które spontanicznie postanawiają zakupić tani bilet


Wskazówka: pełna listę teatrów/spektakli oferujących day seats/rush tickets znajdziecie na stronie TheatreMonkey.com/day-seat-finder


Disney Magic Mondays

Jednymi z najwspanialszych spektakli w Londynie są dwie disneyowskie produkcje, czyli „The Lion King” oraz „Frozen”. Oba wyprzedają się szybciutko, bo ich popularność nie maleje, a wręcz rosie z każdym nowym pokoleniem. Jeśli jednak chcecie koniecznie zobaczyć absolutnie zachwycające kostiumy w „Królu Lwie”, albo poczuć, że macie tę moc na „Krainie Lodu” – możecie próbować zdobyć bilety za jedynie £29,50.

W każdy poniedziałek w południe wpuszczana jest do sprzedaży pula biletów na nadchodzący weekend.

Aby je zakupić konieczna jest rejestracja/logowanie na stronie disneytickets.co.uk


Plusy: atrakcyjna cena

Minusy: ograniczona pula biletów, możliwość zakupu jedynie na najbliższy weekend, duże ryzyko;

Dla kogo: dla tych, którzy – choć ogromnie chcą zobaczyć disneyowskie produkcje – gotowi są na porażkę w tym polowaniu na bilety, dla osób, które chętnie zobaczyłyby te spektakle ponownie.


Wicked Wednesdays

Fenomen tego spektaklu jest dla mnie do dziś zagadką, ale nie da się ukryć, że „Wicked” to jeden z najpopularniejszych spektakli familijnych na świecie. Zdobycie dobrych biletów jest albo bardzo drogie, albo wręcz niemożliwe, ale… ja mam dla Was tip, jak usiąść w pierwszym rzędzie i mieć Elfabę na wyciagnięcie ręki!

W każdą środę o godzinie 10:00 do sprzedaży trafia pula 24 biletów w pierwszym rzędzie Apollo Victoria Theatre. Bilety są dostępne w cenie £29,50 i obowiązują na spektakle od czwartku do niedzieli w danym tygodniu.


Plusy: atrakcyjna cena za bardzo atrakcyjne miejsca!

Minusy: ograniczona pula biletów, możliwość zakupu jedynie na najbliższe dni, duże ryzyko;

Dla kogo: dla tych, którym bardzo zależy na „Wicked”, ale nie boja się ryzyka porażki.


Matilda 16-25

Jeśli jesteście fanami musicalu „Matylda” to po pierwsze – nie musicie lecieć na West End – warszawski Teatr Syrena oferuje naprawdę świetną inscenizację tego tytułu!

A po drugie, jeśli już skusicie się na londyński spektakl i przy okazji jesteście młodzieżą w wieku 16-25 lat, macie szanse na kupienie biletu za jedynie £10. Konieczne jest pojawienie się osobiście w kasie teatru i okazanie dokumentu potwierdzającego wiek.


Plusy: dycha za bilet to świetna okazja!

Minusy: ograniczona pula biletów;

Dla kogo: dla osób w wieku 16-25 lat, które lubią ryzyko i nie boje się przestać około dwóch godzin po tani bilet przed teatrem…


Newslettery

Jeżeli interesuje Was zdobywanie West Endu (i nie tylko!) na poważnie to zdecydowanie polecam Wam zapisać do wszelkich możliwych newsletterów teatrów/spektakli oraz założyć sobie skrzynkę mailową, na która owe newslettery będą przychodziły.

Oczywiście założenie specjalnego maila newsletterowego nie jest konieczne, ale to taka moja wskazówka, żeby mieć jedno miejsce na wszystkie informacje teatralne.

Newslettery poinformują Was o zniżkach na bilety, o rozpoczęciu sprzedaży, a także pozwolą na priorytetowy dostęp do pierwszych pul biletów.


Plusy: ogromna wiedza na temat wszelkich promocji, specjalne akcje promocyjne dla newsletterowiczów, priorytetowy dostęp do sprzedaży przed resztą użytkowników,

Minusy: ogromna ilość informacji i maili – można czasem się pogubić!

Dla kogo: dla każdego


SeatPlan.com

Wspaniałe narzędzie, które pozwala na sprawdzenie autentycznego widoku z danego miejsca w teatrze. Jest to ogromnie pomocne w momencie, kiedy kupujemy tanie bilety i nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno warto dać £15 za miejsce np. w tyle trzeciego balkonu…

Dodatkowo SeatPlan nagradza widza za powiększanie bazy zdjęć. Niezależnie od tego, czy kupujecie bilety poprzez ich stronę, czy w jakimkolwiek innym serwisie – możecie, a nawet powinniście - przed spektaklem zrobić zdjęcie sceny ze swojego miejsca, a następnie załadować je na stronę SeatPlan i zrecenzować komfort siedzenia, miejsce na nogi oraz widok z. W zamian za każde zdjęcie otrzymacie punkty, a każde 600 punktów zamienia się w £10 do wykorzystania do zakupu biletów na stronie.


Plusy: nic nas nie kosztuje rozbudowywanie bazy zdjęć, a możemy zyskać kilka funtów w zasadzie za minimum działania 😊

Minusy: brak

Dla kogo: dla każdego


Wskazówka: zdjęcia na stronę należy robić na siedząco, najlepiej przed spektaklem. Widoku sceny nie może zasłaniać program spektaklu, ani nie może to być Wasze selfie.


London Theatre Week

Dwa razy do roku w Londynie odbywa się święto Teatru czyli London Theatre Week.

W czasie tego „tygodnia”, który trwa minimum dwa tygodnie, a czasami przedłużany jest nawet do czterech (!) większość teatrów oferuje zniżki na bilety w niemal każdej strefie (także na te najlepsze miejsca).

To, co jest najlepsze to to, że zniżki obejmują nie tylko spektakle grane w czasie trwania Święta Teatru, ale wiele spektakli granych przez najbliższe miesiące, czasami także tytuły, które wejdą na afisz wiele tygodni, po zakończeniu LTW.

London Theatre Week odbywa się zazwyczaj w lutym oraz we wrześniu.


Plusy: niezliczona ilośc możliwości na zaoszczędzenie wielu funtów

Minusy: żadnych!

Dla kogo: dla każdego fana teatru!

 

Bonusowo mam dla Was garstkę informacji o tanich biletach poza West Endem, bo sądzę, że warto poszerzać swoje teatralne horyzonty. Zwłaszcza a małe pieniądze!


National Theatre

W teatrach pod egidą National Theatre można zobaczyć naprawdę wartościowe spektakle (także musicale), a w nich wielkie gwiazdy.

Duże zniżki zdobędziecie kupując bilety na spektakle przedpremierowe.

Na każdy ze spektakli w sprzedaży pojawia się pula biletów po £20.

W każdy piątek o 13:00 pojawia się pula biletów za jedynie £10 na wszystkie spektakle NT w danym tygodniu, nierzadko tak tanie bilety są również do zdobycia na spektakle NT przetransferowane na West End (samo NT nie należy do West Endu).

Godzinę przed każdym spektaklem wyprzedawane są niesprzedane wcześniej bilety i można tutaj zaoszczędzić £15 na każdym bilecie.


Old Vic / Young Vic

W Teatrach Young i Old Vic możliwe jest zakupienie biletów w cenie £10 na pokazy przedpremierowe. W Young Vic jest także cos takiego, jak „Lucky Dip Tickets” – jest to pula biletów za £10. Jest to pula ograniczona oczywiście, a haczyk jest taki, że do samego spektaklu nie wiadomo, jakie miejsce za tę dychę otrzymamy. Jest to o tyle faje rozwiązanie, że może to być miejsce adekwatne do ceny (czyli ze słabą widocznością), ale może być też jednym z najlepszych!


Fringe Theatres

Nie samym West Endem człowiek żyje. Jeśli zdobędziecie już odznakę stałego bywalca Theatre District warto wyjść poza tę strefę i poszukać ciekawych propozycji w teatrach spoza głównego nurtu.

Bilety poza West Endem są znacznie tańsze, a niektóre produkcje to prawdziwe perły!


Wskazówka: Listę teatrów „marginalnych” znajdziecie na stronie theatremonkey.com/fringe-theatre-directory


 

▪️ Powiedzieć, ze Londyn nie jest tanim miastem, to – zwłaszcza po Brexicie – jak nic nie powiedzieć. Mam nadzieję, że moja rozpiska wraz z rolką o tanich miejscach noclegowych (TUTAJ) przybliży Was do tej wymarzonej podróży!


Do zobaczenia w Londynie!

 

11 sposobów na tanie bilety na West End Londyn

11 sposobów na tanie bilety na West End Londyn

126 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page